درمان واژینیسموس با بوتاکس

درمان واژینیسموس با بوتاکس


درمان واژینیسموس با بوتاکس : به طور کلی داشتن رابطه زناشویی گرم و موثر ، در بقای زندگی تاثیر زیادی دارد. به طوری که در بسیاری از موارد ؛ زمانی که به بررسی علت اصلی جدایی ها و اختلافات پرداخته می شود ، ممکن است قسمت بارز این جدایی ها به مشکلات روابط جنسی مرتبط شود.

حال سوالی که در این جا مطرح می گردد ؛ این است که آیا برای این دست مشکلات راه حل وجود دارد ؟ اگر راه حلی برای این مشکلات موجود است ، چقدر می تواند موثر عمل کند ؟

با ما همراه باشید تا با یکی از مشکلات روابط زناشویی به نام واژینیسموس و راه های درمان آن آشنا شوید.


اختلال واژن - درمان واژینیسموس با بوتاکس


واژینیسموس چیست ؟

واژینیسموس ، مشکلی است که در آن واژن بیمار دچار انقباض شده و نزدیکی را غیرممکن می سازد. انقباض واژن در این حالت که به صورت تابو در جامعه تعریف می شود ، غیر ارادی بوده و فرد در آن دخالتی ندارد.

متخصصان در مورد علت این مشکل دردناک ، اطلاعات دقیقی ندارند ؛ اما احتمال آن در افرادی که مورد تجاوز قرار گرفته اند یا تجربه جنسی تلخی داشته اند بیشتر شایع است.

به طوری که می توان گفت واژینیسموس ، با ترس و اضطراب خانم ها در برقراری رابطه جنسی مرتبط است. لازم به ذکر است که عملکرد اختلال واژینیسموس به صورت فیزیکی بوده و از نظر پزشکی مشکلاتی را در حین مقاربت جنسی ایجاد می کند.


علائم واژینیسموس

لازم به ذکر است که علائم واژینیسموس ، در بین خانم ها متفاوت بوده و درجات مختلفی دارد.

اما به طور کلی اصلی ترین علامت واژینیسموس ، انقباض غیرارادی واژن می باشد که منجر به دشوار شدن دخول یا حتی غیر ممکن شدن آن می گردد ؛ به طوری که واژن این دسته از بانوان ، در هنگام مقاربت جنسی ؛ کاملا بسته می شود.

سایر علائم واژینیسموس عبارتند از :

  1. فرد در حین رابطه جنسی دچار احساس سوزش در واژن خواهد شد.
  2. فرد به دلیل واهمه از درد ناشی از دخول ، از مقاربت جنسی امتناع می کند.
  3. فرد به علت مشکلات ناشی از واژینیسموس ، تمایل جنسی خود را از دست خواهد داد.

توجه داشته باشید همانطور که اشاره شد ، انقباض واژن امری غیرارادی است و فرد هیچ دخالتی در آن ندارد و نمی تواند آن را متوقف نماید.


درمان واژینیسموس

حال این سوال مطرح می شود که آیا امکان درمان واژینیسموس وجود دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ، بله واژینیسموس نوعی اختلال جنسی شایع است که درمان پذیر می باشد.

لذا خانم های جوان که به تازگی ازدواج کرده اند و دچار مشکل واژینیسموس هستند ، به جای داشتن ترس و دلهره باید به دنبال درمان موثر باشند و به متخصص زنان مراجعه نمایند تا تحت نظر ایشان ؛ روش درمانی مناسب برای شان اتخاذ گردد.


تاثیر بوتاکس در درمان واژینیسموس

چطور می توان این مشکل به ظاهر ساده ، اما آزاردهنده را درمان کرد ؟

رابطه زناشویی برای هر دو طرف بسیار اهمیت دارد و متاسفانه واژینیسموس ، مشکلی است که امکان داشتن فرزند را غیرممکن می کند ؛ لذا می توان گفت که واژنیموس ، بیماری کوچکی نبوده و باید سریعا در ابتدای مشاهده علائم آن ، نسبت به درمان این اختلال ؛ مبادرت شود.

امروزه بوتاکس به عنوان راهکاری نوین جهت درمان واژینیسموس معرفی شده است.

شاید شما پیشتر نام بوتاکس را در حوزه اعمال زیبایی شنیده باشید ؛ اما توجه نمایید که بوتاکس ، کاربردهای گسترده ای در زمینه امور درمانی نیز دارد.

بوتاکس به دلیل دارا بودن سم بوتولینوم ، باعث فلج شدن عضلات می شود و از انقباض عضلات ، چه به صورت ارادی و چه به صورت غیرارادی جلوگیری می کند ؛ لذا به منظور رفع چروک های صورت ، درد مثانه ، سردرد ، واژینیسموس و غیره نیز می توان از بوتاکس استفاده نمود.

درمان واژینیسموس با بوتاکس ؛ به صورت سرپایی است و در مطب انجام می شود ؛ اما پیش از انجام آن ، در ابتدا باید مشاوره های لازم با زوجین صورت گیرد.

ناگفته نماند که بعد از تزریق بوتاکس جهت درمان واژینیسموس ، نیاز به انجام فیزیوتراپی نیز می باشد.

لازم به ذکر است گاهی اوقات به منظور درمان واژینیسموس ، یک بار تزریق بوتاکس کفایت می کند ولی در برخی موارد نیاز به تکرار تزریق در چند مرحله می باشد.


درمان واژینیسموس با بوتاکس2 - درمان واژینیسموس با بوتاکس


 تزریق بوتاکس به واژن چه تأثیری در درمان واژینیسموس دارد؟

واژینیسموس یک بیماری است که فرد در آن دچار انقباض های دردناک می شود به گونه ای که نزدیکی را برای او غیر ممکن می سازد این انقباض غیرارادی است به این معنی که شحص دچار واژینیسموس برای انقباض ماهیچه های واژن تلاش نکرده ولی انقباضات به شکل خود به خودی انجام می شود که می تواند برای او درآور باشد.

جهت درمان واژینیسموس به هر سه عضله ناحیه واژن بوتاکس تزریق می گردد، چرا که امکان دارد هر کدام از سه عضله باعث بروز مشکل شده باشند. هر چند دوز مناسب بوتاکس، به آن ها تقسیم شده ولی این تزریق در ماهیچه هایی که گرفتگی بیشتر دارند، انجام می شود و این موضوع معمولاً در هنگام معاینه تشخیص داده می شود برای کدام عضله دوز بالاتری بوتاکس تزریق شود و برای پیشگیری از بی اختیاری ادرار به دیواره های جانبی واژن بوتاکس تزیق می شود.

تزریق بوتاکس به واژن چگونه سبب درمان واژینیسموس می شود؟

بوتاکس عمدتا برای درمان چین و چروک به کار می رود با این وجود بوتاکس به علت وجود سم بوتولیسم در آن جهت درمان تعدادی از بیماری های مزمن و دردناک هم به کار می رود چرا که بوتاکس می تواند عضلات را فلج کرده و از انقباض ارادی یا غیر ارادی عضله پیشگیری نماید.

به این دلیل است که بوتاکس علاوه بر اینکه جهت درمان و کاهش چین و چروک صورت هم استفاده می شود برای درمان بیماری های دردناک مثل درد فک، سردرد، درد مثانه و واژینیسموس هم به کار می رود. بوتاکس با کاهش تنش در عضلات باعث کاهش درد در آن ها می شود.

بوتاکس به دلیل عوارضی که می تواند برای فرد داشته باشد معمولاً به عنوان اولیه گزینه درمان واژینیسموس محسوب نمی شود ولی اگر شخصی قادر به انجام سایر درمان ها برای واژینیسموس نباشد می تواند از تزریق بوتاکس استفاده نماید که فواید زیادی برای او دارد.

بوتاکس به نقطه هایی از bulbospongiosis می شود این عضله در نزدیک دهانه واژن قرار دارد همچنین تزریقات دیگر به منظور استراحت سایر عضلاتی که در اسپاسم واژن نقش دارند، انجام می گیرد


تزریق بوتاکس در واژن چه عوارضی دارد؟

تزریق بوتاکس اگر به درستی انجام شود روشی بسیار امن و مؤثر است و خطر و عوارض کمی دارد هنگام تزریق بوتاکس به ناحیه مهبل بهتر است که از تزریق بوتاکس به مناطق نزدیک رکتوم و مجاری مثانه اجتناب گردد زیرا ممکن است این کار باعث بی اختیاری ادرار در فرد شود این تزریق بهتر است تنها به دیواره های جانبی واژن انجام شود.

از عوارض تزریق بوتاکس به ناحیه واژن می توان به گرفتگی در زمان رابطه جنسی، درد در زمان معاینه لگن، درد و اسپاسم در زمان ادرار کردن و حرکت روده ها، فشار روی مثانه و ناراحتی عمومی اشاره کرد که در بیشتر موارد فرد می تواند با مصرف دارو و قرص های تجویزی پزشک درد و ناراحتی خود را تسکین دهد.

تزریق بوتاکس در واژن برای مدت اثر می کند؟

تزریق بوتاکس از روش های کم خطر است پس از تزریق بوتاکس، معمولاً فرد به مدت حدوداً ۱ سال قدرت انعطاف پذیری عضلات را پیدا می کند و مشکلاتی نظیر گرفتگی و درد هنگام رابطه جنسی در او بر طرف می شود اسپاسم در عضلات زمانی بروز می کند که فرد در شرایطی مثل ترس و اضطراب قرار گرفته باشد که پیام مناسب از مغز به واژن نمی رسد. تزریق بوتاکس بیشتر درد حاصل از اختلاف کف لکن را کم می کند.

امکان دارد فرد بیماری با انجام یک دوره تزریق بوتاکس به نتیجه برسد و شخص دیگری احتیاج به دو یا حتی سه دوره تزریق داشته باشد این تزریق که به یک سوم انتهایی واژن انجام می گردد که اغلب بیماران با یک دوره تزریق می توانند روابط جنسی خود را دوباره برقرار کنند و بعد از آن ممکن است حتی اصلا واژینیسموس نگردند ولی اگر علائم فرد برگردد و دچار مشکل شود، ممکن است به گونه ای باشد که با فواصل ۶ ماه تا ۱ سال نیاز به تزریق مجدد بوتاکس داشته باشد


واژینیسموس چگونه به وجود می آید؟

معمولا هنگامی که یک مشکل بین بسیاری از افراد فراگیر می شود، محققان برای یافتن علت آن دست به آزمایشات مختلفی می زنند، در واقع انجام این آزمایشات برای پیدا کردن راه حل درمان و ریشه کنی مشکل امری ضروریست، اما در مورد بعضی بیماری ها پیدا کردن ریشه و سر منشا بیماری به سادگی ممکن نیست و دلیل بروز آن همواره در پاره ای از ابهام است؛ واژینیسموس نیز از آن دست بیماریهاست که علی رغم تحقیقات و معاینات فراوان پزشکان هنوز به طور دقیق علت ابتلای به آن را کشف نکرده اند.

با این حال علت و دلایل مختلفی را می توان در به وجود آمدن این مشکل دخیل دانست که بیشتر آن ها ریشه های عصبی داشته و ناشی از ترس و اضطراب از برقراری رابطه جنسی هستند.

البته ریشه عصبی را نمی توان دلیل قطعی ابتلای تمام افراد دچار این بیماری دانست چون در بعضی افراد نه تنها رابطه جنسی، بلکه ورود هر شیء و در هر شرایطی می تواند این مشکل را ایجاد کند و حتی هنگام معاینات نیز این اختلال مانع آن می گردد.

بعضی از علت ها را برای ابتلا به این بیماری

با این حال متخصصان بعد از سال ها تحقیق در مورد این مشکل بعضی از علت ها را برای ابتلا به این بیماری عنوان کرده اند که شامل خاطره بد و آسیب دیدگی از یک رابطه جنسی در گذشته، ترس و اضطراب از بارداری، داشتن حس گناه و ناخوشایند نسبت به رابطه جنسی، تجاوز یا سوء استفاده جنسی در گذشته، رابطه دردناک، ترس از رابطه جنسی و نزدیکی و مواردی دیگر از این دست می شود.

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که تنها عدم توانایی برقراری رابطه جنسی یا رابطه جنسی دردناک دال بر وجود این مشکل نمی باشد و برخی مشکلات جسمی مانند عفونت نیز ممکن است، رابطه جنسی را دردناک یا غیر ممکن کنند،

بنابراین هنگام بروز این مشکل حتما باید به پزشک مراجعه کرده و علت را توسط پزشک پیدا کرد، همچنین برخی از مشکلات فیزیکی نیز ممکن است، باعث ابتلا به این بیماری شود، مشکلاتی نظیر عفونت دستگاه تناسلی، زایمان، یائسگی، جراحی های واژن یا لگن، خشکی واژن و حتی عوارضی که از مصرف بعضی داروها در بدن باقی می ماند، ممکن است، باعث ابتلای فرد به این بیماری گردند که تشخیص آن، تنها توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.


واژینیسموس چند نوع دارد؟

ساده ترین بیماری ها هم براساس سن و شرایط بدنی در انواع و شکل های مختلفی بروز می کنند، در برخی از افراد به دلیل آمادگی بدنی بالاتر بیماری ها در نوع خفیف و نه چندان جدی بروز کرده و در برخی افراد که دارای مشکلات زمینه ای دیگر می باشند، بیماری در حد جدی و مزمن بروز می کند.

در مورد واژینیسموس نیز این مسئله صادق بوده و بسته به شرایط جسمی، روحی و سبک زندگی افراد، ممکن است، نوع و شدت بیماری متفاوت باشد. به طور کلی، اما واژینیسموس را می توان به دو نوع تقسیم کرد که این دو نوع در زنان با رنج سنی مختلف می توانند بروز کنند.

ارثی و ژنتیکی

نوع اول واژینیسموس ممکن است، نوعی بیماری ارثی و ژنتیکی باشد که از ابتدای تولد در فرد وجود داشته و بعد از ازدواج علائم آن بروز پیدا کند، در واژینیسموس نوع اول معمولا زن، به طور مادرزادی دارای واژنی با کانال تنگ است که به وی اجازه نزدیکی را نمی دهد.

مدل دوم واژینیسموس را افرادی تشکیل می دهند که معمولا در گذشته سالم بوده و ریشه مادرزادی این مشکل در آن ها وجود ندارد، این افراد ممکن است، به دلایل مختلف فیزیکی و روحی نظیر یائسگی، عفونت های مختلف مانند عفونت ادراری، یک حادثه تلخ و آسیب زا مانند تجاوز یا رابطه دردناک، جراحی یا زایمان دردناک و… به بیماری واژینیسموس مبتلا شده باشند، این گونه از افراد معمولا بعد از درمان هم تا مدتی امکان احساس درد هنگام رابطه را دارند که با مراقبت های خاصی که پزشک برای آن ها مشخص می کند مشکلات ناشی از درمان واژینیسموس را کاهش داده و بعد از گذراندن دوران نقاهت به زندگی عادی باز می گردند.


نوع دوم واژینیسموس خود دارای انواع و شرایط مختلفیست

نوع دوم واژینیسموس خود دارای انواع و شرایط مختلفیست، برخی از زنان هنگام اولین رابطه جنسی به دلیل درد یا مشکل در رابطه به این مشکل دچار شده و بعد از آن تمام رابطه های آن ها با حس ناخوشایند و عذاب همراه است، در بسیاری از مواقع اطلاعات نادرست جنسیست که باعث ابتلا در نخستین رابطه جنسی می شود،

اما در بعضی از افراد روابط جنسی در گذشته بدون مشکل بوده و به یکباره به این بیماری مبتلا می شوند که دلایل ابتلا نوع دوم بیشتر مربوط به این افراد است، که البته نتیجه یکیست و این افراد نیز از تجربه رابطه ای لذت بخش محروم می گردند.

این بیماری از نظر شدت نیز مختلف است و در بعضی از افراد شدت آن به حدیست که امکان ورود هر چیزی را با مشکل مواجه می کند و حتی استفاده از وسایل بهداشتی یا معاینات نیز در آن ها غیر ممکن می شود و در بعضی افراد تنها در هنگام رابطه جنسی این بیماری بروز می کند و هنگام انجام معاینات یا استفاده از لوازمی مانند تامپون مشکل خاصی وجود ندارد.


علائم بیماری واژینیسموس چیست؟

ساده ترین بیماری ها نیز دارای علامت هستند و حتی بیماری هایی مانند ایدز که نهفته بوده و معمولا تاثیر ظاهری خاصی ندارند، بعد از مدتی علائمشان بروز می کند، علائم بیماری معمولا اولین راه تشخیص برای پزشک است و در صورتی که به درستی با آن ها آشنایی داشته و به علائم توجه کرد می تواند به تشخیص سریع تر و قطعی تر کمک به سزایی کند.

در مورد بیماری واژینیسموس علائم براساس شدت و نوع بیماری متفاوت هستند و در افراد مختلف به شکل های متفاوتی بروز می کنند، اولین علامتی که می تواند فرد را متوجه این بیماری کند رابطه جنسی دردناک است، البته مشروط به این که این اختلال در رابطه جنسی از ابتدا در فرد وجود داشته یا به طور ناگهانی در وی بروز کند که در شرایط بروز ناگهانی باید علت های مختلف را بررسی کرد.


شدت این بیماری در افراد مختلف متفاوت است

شدت این بیماری در افراد مختلف متفاوت است، به عنوان مثال بعضی از زنان می توانند رابطه جنسی دردناک، اما به طور کامل برقرار کنند، در حالیکه برخی حتی امکان انجام معاینات را نیز ندارند، بنابراین با بروز اولین مشکل باید به پزشک مجرب مراجعه کرد.

در مورد این بیماری باید به این نکته توجه کرد که تاثیر این بیماری همواره جنسیست و مشکلات جنسی باعث عدم تمایل زن به برقراری رابطه می شوند، نه بی میلی.

با این وجود برخی از علائمی که می توانند اخطار وجود این بیماری در فرد باشند، شامل، عدم توانایی برای ورود آلت مردانه که در این حالت حسی مانند ضربه به آجر در طرفین ایجاد می شود،

تنگ بودن بیش از حد و غیر نرمال واژن، دردهای شدید و مداوم در واژن، احساس سوزش در ورودی واژن حتی غیر از زمان رابطه جنسی، احساس فشار زیاد در درون واژن و قسمت های پایینی شکم، درد، سوزش و احساس ناخوشایند حتی چند روز بعد از رابطه، دردهای مداوم شکمی مانند احساس سوزن زدن یا زخمی شدن بعد از رابطه یا استفاده از لوازم بهداشتی می باشند.


واژینیسموس چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

ساده ترین بیماری ها نیز معمولا تغییرات و مشکلات اساسی به وجود می آورند و در سبک زندگی تاثیرات زیادی می گذارند، هنگامی که فرد به یک سرما خوردگی ساده نیز مبتلا می شود، امکان استفاده از بسیاری از غذاها یا خواب راحت را از دست می دهد،

بنابراین بیماری هر چقدر جدی تر و با علائم جسمی شدیدتری همراه باشد، مشکلات بیشتری در زندگی عادی فرد به وجود می آورد،

در زنان بیماری های قاعدگی، یائسگی و واژینیسموس تاثیری مستقیم بر سبک زندگی دارند و در صورت درمان گاهی حتی منجر به جدایی همسر می گردند تا حدی که می توان گفت بیشتر زنانی که به بیماری واژینیسموس دچار هستند، زندگی جنسی و روانی از هم گسیخته و آشفته ای دارند که در دراز مدت باعث پریشانی، کمبود اعتماد به نفس، عذاب وجدان و در بعضی موارد مشکلات جدی مانند خودکشی می شود.

بیماری واژینیسموس در بعضی از خانم ها به قدری دردناک است که تمایلی به بارداری و زایمان نداشته یا امکان برقراری رابطه را به طور کل از دست می دهند و در نتیجه از نعمت داشتن فرزند نیز محروم می گردند،

زنانی که شدت بیماری واژینیسموس در آن ها بسیار زیاد است

برای زنانی که شدت بیماری واژینیسموس در آن ها بسیار زیاد است، معمولا انجام معاینات و آزمایشات لگنی نیز به سختی میسر است که این امر روند درمان را نیز با مشکل مواجه کرده و گاهی باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیر در زندگی می گردد،

بنابراین تمام افرادی که هنگام رابطه جنسی خود احساس درد می کنند، صرف نظر از این که درد به طور ناگهانی به وجود آمده یا همواره این مشکل وجود داشته باید به پزشک مراجعه کنند، اما می توان با بررسی سبک زندگی و احوالات روزمره تا حدودی ابتلای به این بیماری را پیش بینی کرد،

به عنوان مثال افرادی که داروهای هورمونی مصرف می کنند، ترس از برقراری رابطه جنسی دارند، امکان انجام آزمایشات لگنی را ندارند، در تمام طول رابطه جنسی احساس درد می کنند، در گذشته تجربه سوء استفاده جنسی داشته اند و… شانس بیشتری برای ابتلا به بیماری واژینیسموس دارند.

در بعضی از خانمها بیماری به حدی جدی می شود که حتی زمان نشست و برخاست یا جابجا کردن وسایل نیز احساس درد ایجاد شده و باعث ایجاد اختلال در روند عادی زندگی آن ها می گردد، بنابراین با احساس کردن اولین علائم باید به پزشک مراجعه کرد تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.


اصول کلی درمان واژینیسموس به چه صورت است؟

بیماری واژینیسموس نیز مانند هر بیماری دیگر باید درمان اصولی داشته باشد، در غیر این صورت عوارض این بیماری تا مدت ها همراه بیمار بوده و حتی در صورت درمان فیزیکی ممکن است، ابعاد روحی بیماری امکان بازگشت فرد به زندگی عادی را از او سلب کنند، بنابراین بهتر است که این بیماری را توسط پزشک با تجربه و با تبحر درمان کرد.

این بیماری معمولا با معاینه لگن آغاز می شود

این بیماری معمولا با معاینه لگن آغاز می شود، معاینه لگن به این منظور انجام می شود که پزشک احتمال وجود دلایل فیزیکی در ابتلا به بیماری را بررسی کند در مواردی که این معاینه نیز برای فرد دردناک و غیر ممکن است، گاهی از داروهای خواب آور برای معاینه دقیق استفاده می گردد، معاینه لگن معمولا برای تایید یا رد وجود مشکلاتی نظیر عفونت، پرده بکارت ضخیم و… انجام می گیرد.

علاوه بر معاینه درمان این بیماری نیز باید به شکل اصولی انجام گیرد، به این علت که این بیماری ریشه ای ناشناخته دارد و معمولا علت ابتلا به آن به خصوص در موارد غیر فیزیکی به سادگی قابل دریافت نیست، درمان نیز به سختی انجام می گیرد

و در بسیاری از موارد درمان ناکافی بوده یا تنها برای بازه زمانی کوتاه مشکل را رفع می کند، حتی بعضی از مواقع برای درمان این مشکل از روش های سنتی و غیر علمی منسوخ شده استفاده می گردد که تمام این ها ناش از ناآگاهی نسبت به واژینیسموس است.

در بعضی از موارد باز کردن بکارت را راه حلی برای درمان می دانند که کاملا غیر اصولی و اشتباه است و هیچ تاثیری در درمان بیماری ندارد،

البته به این دلیل که درمان این بیماری باید با روش های غیر جراحی انجام شود، نیز مزیدی بر علت درمان های غیر اصولیست، اصلی ترین درمان برای افرادی که مبتلا به این بیماری هستند و علائم فیزیکی در آن ها مشاهده نمی شود، تغییرات ذهنیست با این حال برای قطعی تر شدن درمان بهتر است، از روش های مختلف دیگر نیز استفاده کرد.


چرا برای درمان واژینیسموس از بوتاکس استفاده می شود و در چند مرحله انجام می گیرد؟

بوتاکس معمولا برای ضعیف کردن و فلج کردن عضلاتی استفاده می شود که در بدن باعث ایجاد مشکلات می شود، مثلا در صورت با فلج کردن عضلاتی که ایجاد خط اخم یا خم می کنند، باعث رفع چین و چروک شده و پوست را یکدست می کند،

در مورد واژینیسموس بوتاکس تاثیری مشابه داشته و با ضعیف و فلج کردن عضلات واژن باعث راحتی نزدیکی شده و احساس درد را کاهش می دهد، بسته به دوزی که از این دارو برای درمان استفاده می شود، ممکن است، عضلات ناحیه تناسلی، ضعیف یا فلج موقت شود که در هر دو حالت باعث درمان واژینیسموس می گردد.

معمولا دوز مصرفی بوتاکس به اندازه عضله بستگی دارد و هر چه این اندازه بزرگ تر باشد، دوز بوتاکس نیز بالاتر خواهد رفت، به عنوان مثال افرادی که دارای چین و چروک های سطحی در پوست خود هستند، از دوز پایین این دارو برای درمان چروک استفاده می کنند.


تزریق بوتاکس در واژن نیز به درجه انقباض واژن و تعداد عضلات درگیر بیماری بستگی دارد

تزریق بوتاکس در واژن نیز به درجه انقباض واژن و تعداد عضلات درگیر بیماری بستگی دارد و با کاهش یا افزایش آن، دوز دارو نیز تغییر می کند.

اما سوال مهمی که برای بسیار از افراد به وجود می آید این است که جهت درمان قطعی واژینیسموس با بوتاکس به چند مرحله تزریق دارو نیاز است، پاسخ این سوال بسته به فرد و شدت بیماری در وی دارد، در بسیاری از افراد با تزریق یک بار تا ۶ ماه و گاهی مادام العمر این مشکل رفع می گردد،

با این حال در صورت انجام رابطه جنسی و عدم احساس درد یا مشکل معمولا نیازی به تزریق مجدد نیست و در صورتی که بعد از چند بار نزدیکی باز هم احساس درد و سوزش به شدت اول بود نیاز است، تزریق بوتاکس باری دیگر انجام گیرد.


چه افرادی برای درمان واژینیسموس با بوتاکس در اولویت هستند؟

بسیاری از افرادی که به دنبال درمان واژینیسموس هستند، معمولا دچار مشکلات جدی در زندگی زناشویی و زندگی عادی خود می باشند،

بنابراین تقریبا می توان گفت تمام افراد مبتلا به این بیماری برای درمان اولویت دارند، با این حال بعضی از افراد نسبت به بقیه نیاز بیشتری به درمان دارند، افرادی که در زندگی عادی خود به دلیل ابتلا به واژینیسموس قادر به انجام کارهای روزمره نظیر نشست و برخاست نیستند یا عوارض ناشی از این بیماری را در خواب یا بیداری نیز احساس می کنند، باید هر چه سریعتر برای درمان خود اقدام کنند، به علاوه در برخی از افراد این بیماری به دلیل عفونت ایجاد می شود،

اما امکان معاینه و درمان توسط پزشک به خاطر درد و سوزش وجود ندارد که در صورت تداوم وجود عفونت در بدن ممکن است، به مشکلات جدی تری دچار شوند، این افراد نیز در اولویت درمان هستند و باید هر چه سریعتر اقدامات درمانی را انجام دهند، افرادی که زندگی مشترک آن ها به علت اختلالات ناشی از این بیماری در آستانه فروپاشی است نیز باید هر چه سریعتر درمان این بیماری را انجام دهند،

درمان قطعی واژینیسموس با بوتاکس سریع ترین و ساده ترین روش برای تمام افرادیست که قصد خلاصی هرچه سریع تر از این بیماری را دارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =